Skip to content

The Pseudomonas Hot-Foot Syndrome ad

10 miesięcy ago

549 words

Żadne z nich nie miało historii bolesnych guzków podeszwowych. Uzyskaliśmy dane uzupełniające przez okres do jednego roku dla wszystkich 40 dzieci w drodze wywiadu telefonicznego z pacjentami, ich rodzicami lub oboma. Profil DNA P. aeruginosa oceniano za pomocą elektroforezy żelowej w polu pulsacyjnym. Wyniki
Funkcje kliniczne
Rysunek 1. Rycina 1. Bolesne rumieniowe guzki na podeszwie. Czułość ograniczała się głównie do obszarów rumieniowych, a pacjent ten był w stanie udźwignąć nieco nieprzypalone części stóp.
Wszystkie przypadki miały miejsce od 10 do 40 godzin po skorzystaniu przez dziecko z brodzika i przebiegały w bardzo podobny sposób. U wszystkich pacjentów pierwszym objawem był silny ból w podeszwach, po którym następował w ciągu kilku godzin znaczny obrzęk, zaczerwienienie, uczucie ciepła i znakomity ból, który uniemożliwił utrzymanie ciężaru dotkniętych obszarów. U niektórych pacjentów noszenie skarpet lub butów, a nawet dotykanie prześcieradła powodowało silny ból. Badanie fizykalne wszystkich pacjentów wykazało uderzająco podobne wyniki. Składały się one z rozproszonego, mrocznego rumienia podeszew, z głębokimi, wyjątkowo delikatnymi, czerwono-fioletowymi, 1-2 cm guzkami na obciążonych powierzchniach. Najczęściej występującymi miejscami były podeszwowe powierzchnie palców stóp, głowy śródstopia, boczne powierzchnie stopy i pięty (ryc. 1). Czułość ograniczała się głównie do części stóp z rumieniem i guzkami. Zarysowania na podeszwach zaobserwowano tylko u jednego pacjenta, który wspiął się na drzewo tuż przed wejściem do basenu i żaden nie miał zgrubienia podeszew.
Najciężej dotknięci pacjenci mieli gorączkę (temperatura, 37,7 do 38,8 ° C), złe samopoczucie i nudności. Jeden pacjent miał tkliwy guzek na dłoniowej stronie prawego środkowego palca, a inny miał rozproszoną rumień dłoni. Trzech pacjentów miało linię limfatyczną na podbiciu, bez wyczuwalnych węzłów chłonnych w okolicy pachwinowej lub dole podkolanowej. Nie stwierdzono regionalnej limfadenopatii. Po kilku dniach na obszarach dotkniętych chorobą wystąpił posiniaczony wygląd i złuszczanie. Jeden pacjent miał zapalenie mieszków włosowych pośladków oprócz bolesnych guzków podeszwowych.
Trzech pacjentów otrzymało doustną cefaleksynę. Pozostali leczeni byli tylko objawowo zimnymi okładami, środkami przeciwbólowymi i podniesieniem stóp. We wszystkich przypadkach objawy ustąpiły całkowicie w ciągu od do 14 dni (w ciągu 7 dni u 88% pacjentów). Trzech pacjentów miało nawrót guzków podeszwy, wszystkie w ciągu 24 godzin po użyciu tej samej puli w późniejszym terminie.
Wyniki histologiczne
Ryc. 2. Ryc. 2. Biopsja próbek guzków nasiennych od dwóch pacjentów. Panel A pokazuje powierzchowny i głęboko mieszany limfocytarny i neutrofilowy naciek zapalny z ogniskowym zapaleniem naczyń (hematoksylina i eozyna, x 40). Zapalenie zapalne na głębokim marginesie obejmuje leżącą pod spodem mikroprzepustkę. Panel B pokazuje naciek zapalny otaczający ekrynowy gruczoł potowy w tłuszczu podskórnym i rozciągający się do ściany i światła gruczołu (hematoksylina i eozyna, x 200).
Wykonaliśmy biopsje udaru podskórnego od dwóch pacjentów. U jednego pacjenta wybarwienie próbki hematoksyliną i eozyną wykazało intensywny naciek okołonaczyniowy, śródmiąższowy i perydonalny w neutrofilach, który rozszerzył się na zraziki tłuszczu podskórnego.
[więcej w: angiolog legnica, bmd osteoporoza, dobry endokrynolog kielce ]
[hasła pokrewne: tasiemiec karłowaty, płaskostopie poprzeczne ćwiczenia, padaczka miokloniczna ]

0 thoughts on “The Pseudomonas Hot-Foot Syndrome ad”