Skip to content

The Pseudomonas Hot-Foot Syndrome

1 rok ago

528 words

Pomiędzy marcem a majem 1998 r. Doszło do wybuchu klinicznie odmiennej erupcji skóry na podeszwach stóp dzieci, które korzystały z brodzika społeczności.
Metody
Przeanalizowaliśmy dokumentację medyczną 40 dzieci, u których ten zespół rozwinął się w tym czasie. Leczyliśmy 17 dzieci i doradzaliśmy lekarzom prowadzącym opiekę nad pozostałymi 23. Dane uzupełniające uzyskano przez okres do jednego roku.
Wyniki
Wyjątkowo bolesne rumieniowe guzki podeszwowe u 40 dzieci (wiek, od 2 do 15 lat) w ciągu 40 godzin po użyciu brodzika, którego posadzka została pokryta ziarnem ściernym. Kultura krost podeszwy od jednego dziecka dała Pseudomonas aeruginosa ze wzorem na elektroforezie w żelu pulsacyjnym, która była identyczna jak w przypadku szczepu P. aeruginosa hodowanego z wody w basenie. Próbka z biopsji skóry u tego pacjenta wykazała okołonaczyniowy i przecinkowy naciek neutrofilowy, a próbka od innego pacjenta wykazała mikrotwardość skóry. Trzydziestu siedmiu pacjentów leczono objawowo; trzej inni byli leczeni cefaleksyną. Wszyscy pacjenci wyzdrowiali w ciągu 14 dni, ale troje dzieci miało nawroty bolesnych guzków podeszwowych w ciągu 24 godzin po ponownym użyciu basenu. U jednego pacjenta rozwinęło się zapalenie mieszków włosowych.
Wnioski
Zespół gorączki stopy pseudomonas charakteryzuje się ostrym początkiem u dzieci z wyjątkowo delikatnymi guzkami podeszwowymi i łagodnym, samoograniczającym się przebiegiem. Ta epidemia społeczności rozwinęła się po ekspozycji na wodę w basenach zawierającą wysokie stężenia P. aeruginosa.
Wprowadzenie
Pseudomonas aeruginosa jest dobrze rozpoznaną przyczyną wybuchów zapalenia mieszków włosowych związanych z zastosowaniem wirów, wanien z hydromasażem, basenów, saun i basenów do hydroterapii. Pacjenci mogą występować ze świądowymi zmianami pęcherzykowymi, grudkowo-pęcherzykowymi lub pęcherzykowymi na dowolnej części ciała, która została zanurzona w wodzie.1 Jednak zmiany guzkowe są wyraźnie rzadkie. Opisujemy ognisko klinicznie odrębnej choroby skóry, charakteryzującej się bolesnymi guzkami na podeszwach, wśród dzieci, które korzystały z brodzika społeczności. To łagodne, samoograniczające się zaburzenie, które najwyraźniej było spowodowane zakażeniem P. aeruginosa, nie wymaga leczenia antybiotykami, ale jest potencjalnie ważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego.
Metody
Przeanalizowaliśmy dokumentację medyczną 40 dzieci (16 chłopców i 24 dziewczynki, średni wiek, 6 lat, zakres, od 2 do 15 lat), u których wystąpiły bolesne guzki podeszwowe po użyciu brodzika o wysokości 2 stóp (około 60 cm) głęboko w publicznym centrum wodnym, które zostało otwarte w 1996 r. w Albercie w Kanadzie. Basen był używany głównie przez małe dzieci, a jego podłoga była pokryta ziarnem ściernym, aby zapobiec poślizgowi. Temperaturę wody utrzymywano na poziomie 33 ° C. Nie zaobserwowaliśmy żadnych wadliwych powierzchni wymagających naprawy, ani nie było oczywistego zanieczyszczenia wody szlamem. Wszystkie przypadki miały miejsce w okresie od marca do maja 1998 r. W przypadku 17 pacjentów leczono 17 pacjentów i doradzaliśmy lekarzom prowadzącym. Jedna pięcioletnia dziewczynka miała autoimmunologiczną niedokrwistość hemolityczną, a jedna ośmioletnia dziewczynka chorowała na cukrzycę insulinozależną; wszyscy inni pacjenci byli poza tym zdrowi
[podobne: ortodentica, zespół parsonage turnera, ropomocz w ciąży ]
[hasła pokrewne: jad kiełbasiany objawy, kanres, czop śluzowy przed porodem ]

0 thoughts on “The Pseudomonas Hot-Foot Syndrome”