Skip to content

Zasady Neuroepidemiologii ad

1 rok ago

305 words

Interesujący jest również przegląd zagadnień etycznych i innych szczególnych względów przy projektowaniu randomizowanych badań klinicznych w tej dziedzinie. Drislane przedstawia rozdział dotyczący napadów padaczkowych i epilepsji z przewodnikiem po problemach klasyfikacji i diagnozy napadów. Problemy z błędną diagnozą w tej dziedzinie, która nie ma złotego standardu, martwią wszystkich klinicystów. Chociaż jego nacisk kładzie się na badania epidemiologiczne, Drislane dostarcza użytecznych klinicznych wytycznych dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i neurologów w ocenie pacjenta, który wydaje się mieć epilepsję. Rozdział 11 dotyczący bólu pleców, autorstwa Lewisa i Tuckera, powinien przemawiać do lekarzy, którzy widzą wiele osób mających problemy z plecami, ponieważ pomaga to skonsolidować rozległą i pozornie sprzeczną literaturę. Ponadto przegląd zawiera randomizowane badania kliniczne i zawiera omówienie dobrze znanego artykułu Journal, w którym porównano edukacyjną książeczkę, fizykoterapię i manipulację chiropraktyczną w leczeniu bólu pleców. Autorzy sugerują, dlaczego tak dobrze zaprojektowane i starannie wykonane badanie może nie być odpowiednie dla wielu praktyk klinicznych.
Stwardnienie rozsiane jest klejnotem koronnym neuroepidemiologii. Dla każdego lekarza zainteresowanego śledzeniem historii kryminalistyki medycznej o poszukiwaniu przyczyn stwardnienia rozsianego, rozdział 7 Bar-Ora i Smitha będzie satysfakcjonujący. Ci, którzy nie znają tych intrygujących danych, znajdą rozdział dobrze napisany i fascynujący.
Principles of Neuroepidemiology to dobrze związana, ładnie wykonana książka wydrukowana na błyszczącym papierze. Jego główne ograniczenie jest wspólne dla wszystkich podręczników – opublikowanie go zajęło zbyt wiele czasu. Najnowsze referencje pochodzą z 1998 r., A fragmenty z 1999 r. Cytowane są w rozdziale o stwardnieniu rozsianym. To ograniczenie nie zmniejsza jednak wartości książki.
Robert J. Baumann, MD
University of Kentucky, Lexington, KY 40536-0284
[email protected] uky.edu
[więcej w: endokrynolog kielce nfz, niewydolność szpiku kostnego, ortodentica ]
[hasła pokrewne: akamedik wrocław, incpraca opinie, zapalenie oskrzeli zaraźliwe ]

0 thoughts on “Zasady Neuroepidemiologii ad”